kamerzysta-na-wesele-dolny-śląsk

Kamerzysta na wesele – jak wybrać?


 

Musisz wybrać kamerzystę na wesele? Zastanawiasz się czym najlepiej się kierować? Czytaj dalej. Postaram się pomóc Ci w podjęciu tej niełatwej decyzji.

Kamerzysta na wesele – jak wybrać? Wybierając filmowca na swój ślub musisz wziąć pod uwagę kilka czynników.


⦁ Doświadczenie

Największą pewność co do dobrze wykonanego zlecenia otrzymasz zatrudniając doświadczonego filmowca. W żadnym razie nie znaczy to, że młody stażem kamerzysta zepsuje zlecenie, przeciwnie. Często młoda „kadra” filmowa wnosi świeżość do tej branży, a więc i bezpośrednio do Twojej pamiątki ślubnej. Jednak ślub to jeden z tych dni, gdzie wszystko musi być dopięte na ostatni guzik i ostatnie zmartwienie jakie Ci się wtedy przyda, to niezawodność Twojego filmowca (lub jej brak). Oczywiście musisz zdecydować sam, jednak moim zdaniem dobrze jest spojrzeć na sprawę właśnie z tej perspektywy.


⦁ Portfolio

Myślę, że najlepszym wyznacznikiem jakości filmu jaki otrzymamy jest… coż; jakość filmów jaką otrzymali inni. Nie mamy gwarancji, że nasz film będzie taki sam jak w portfolio wykonawcy, lub lepszy (dlatego warto zadbać o choćby zbliżony zapis w umowie), ale według mnie jest to świetny wskaźnik tego, czego możemy się spodziewać.


⦁ Osobowość

Nastawienie na spotkaniu – Jest spora szansa, że tak samo jak ktoś wykonuje jedną czynność, wykonuje również inne. Zwróć więc uwagę na to, czy Twój przyszły kamerzysta się nie spóźnia, czy jest słowny, przygotowany, jak się prezentuje, czy łatwo dojść z nim do porozumienia i czy zwyczajnie jest kulturalny. Małe rzeczy mogą w tym przypadku wiele mówić, więc dlaczego by nie zwrócić na nie uwagi?


⦁ Przejrzystość

Dobry specjalista nie będzie niczego ukrywał. O wszystkim powinien mówić otwarcie i bez zbędnej zwłoki. Powinien być w stanie jasno przedstawić umowę i rozwinąć czy wytłumaczyć dane paragrafy jeśli zajdzie taka potrzeba. Nie bój się podpytać o szczegóły jego pracy. Przekonaj się, czy wie o czym mówi.

 

Nie robiąc z tego rzeczy trudniejszej, niż jest naprawdę – to wystarczy. Jeśli osoba, która ma dla Ciebie pracować zda wszystkie powyższe „testy” i nie ma żadnych czerwonych flag ostrzegawczych, możesz śmiało podpisać z nią umowę. Trzeba mieć na uwadze, że każdy może mieć gorszy dzień i nie traktować takich wyznaczników jak świętych przykazań. Są to po prostu czynniki, które zauważa osoba mająca do czynienia z branżą na co dzień. Sam oczywiście nie jestem zawsze perfekcyjny, jeśli chodzi o wszystkie możliwe szczegóły, ale staram się jak mogę! No właśnie. Myślę, że jeśli zobaczysz staranie i uczciwe podejście u kogoś, kto ma wyprodukować dla Ciebie film, to połowę pracy masz już za sobą!

Pozdrawiam,
Emanuel.

P.S.
Podeślij link do tej podstrony (http://ekmedia.org/kamerzysta-na-wesele-jak-wybrac/) komuś, kto właśnie organizuje ślub. Może akurat będzie mu trochę łatwiej 🙂

Tłumacz »

Powered by WordPress | Themify ultra theme | Projekt - Emanuel Kalka EKMedia - 2017 ©