Najlepsze miejsca na plener ślubny, Wrocław i nie tylko. Zerknij na kilka przykładowych, świetnych lokalizacji na realizację ujęć plenerowych!

kamerzysta na wesele cena

Park Pawłowicki.

Zlokalizowany jest w północno – wschodniej części Wrocławia, niedaleko zjazdu z A-8. Park przylega do XIX-wiecznego pałacu (kiedyś) rodu Kornów. Jest to super  lokalizacja na ujęcia plenerowe ze względu na zieleń, mosty  lub choćby specyficzną betonową „altankę”, która zapewnia wyjątkową kompozycję tła.

kamerzysta na wesele cena

Park Szczytnicki.

To miejsce bardzo różnorodne pod względem przyrodniczym. Leży niedaleko innych atrakcji Wrocławia. Na południu jest Pergola z Fontanną Multimedialną oraz Hala Stulecia czy też Pawilon Czterech Kopuł. Po drugiej stronie leży Ogród Zoologiczny z wyjątkowym Afrykarium.

kamerzysta na wesele cena

Ostrów Tumski.


Ta niesamowita lokalizacja w centrum Wrocławia zapewnia niezwykle ogromne pole do popisu. Kamienice, mosty (W tym słynny Most Tumski), okazała Odra, ogromna Katedra św. Jana Chrzciciela… to wszystko w połączeniu z odpowiednią godziną wykonywania ujęć lub fotografii plenerowych może dać oszałamiający efekt.

kamerzysta na wesele cena

Pergola.

 „pergola w kształcie połowy elipsy, wybudowana na początku XX wieku wokół sztucznego (również pół-eliptycznego) stawu z fontanną na terenach wystawowych we wschodniej części Wrocławia.” – Tak mówi Wikipedia i szczerze…  czego chcieć więcej. Niesamowicie „kinowa” lokalizacja z licznymi kolumnami i belkami, które stanowią naturalne linie wiodące w kompozycji zdjęcia czy filmu. Miejsce jakby zbudowane wprost do ujęć osób w centralnym obszarze kadru.

kamerzysta na wesele cena

Dolina Baryczy.

To miejsce już poza Wrocławiem. Bliższe stronom, z których pochodzę. Rzeka Barycz poprzecinana licznymi tamami czy mostami, z zieloną groblą oraz lasami i małymi stawami w pobliżu stanowi bardzo malownicze miejsce na ujęcia dla noworzeńców. Warto pojechać!

Możesz sugerować się tymi miejscami, ale jeśli są poza Twoim zasięgiem, nie wszystko stracone. Jakość materiału końcowego z pleneru zależy w bardzo dużej mierze od umiejętności osoby, która stoi za aparatem. Zależy też od pory dnia, w której są robione ujęcia (najlepiej godzinę po wschodzie i przed zachodem słońca – tzw. golden hour). Zależy od ustawienia pary młodej w kadrze oraz współpracy z operatorem kamery. Dobry specjalista uwieczni świetny plener ślubny:

  • Na wrzosowej łące.
  • W zwykłym lesie.
  • W każdym parku.
  • Na deptaku.
  • Na dworcu.
  • Na każdym moście.
  • Na każdym placu.
  • Przy każdej rzece.

Gdziekolwiek. Napisz do mnie, jeśli chcesz zaczerpnąć więcej pomysłów na odpowiednie plenerowe miejsce.

Pozdrawiam 🙂
Emanuel

P.S.
Podeślij link do tej podstrony (http://ekmedia.org/najlepsze-miejsca-na-plener-slubny-wroclaw/) osobie, która jest na etapie organizowania dnia ślubu. Może dzięki Tobie będzie jej trochę łatwiej!

 
Tłumacz »

Powered by WordPress | Themify ultra theme | Projekt - Emanuel Kalka EKMedia - 2017 ©